Kontrabanda przechwycona przez policjantów - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrabanda przechwycona przez policjantów

Data publikacji 12.02.2014

Sokólscy policjanci zabezpieczyli 1400 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Teraz kobieta, u której znaleziono kontrabandę, za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj w południe policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Kuźnicy zapukali do drzwi jednego z domów na terenie gminy Sokółka. Z informacji mundurowych wynikało, że mieszkający tam mężczyzna może posiadać nielegalne wyroby tytoniowe. Podczas przeszukania pomieszczeń ustalenia policjantów się potwierdziły. Funkcjonariusze znaleźli tam w sumie 1400 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, do których posiadania przyznała się 49-letnia matka mężczyzny. Wartość rynkowa kontrabandy to ponad 16,5 tysiąca złotych, a łączne straty na jakie narażony został Skarb Państwa, to prawie 27 tysięcy złotych. Kobieta usłyszy teraz zarzut nielegalnego posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Grozi jej za to nawet do 3 lat pozbawienia wolności.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl