(Nie) trzeźwy weekend na drogach powiatu sokólskiego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

(Nie) trzeźwy weekend na drogach powiatu sokólskiego

Data publikacji 17.02.2014

W miniony weekend sokólscy policjanci zatrzymali na drogach powiatu trzech kierowców, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu. Jeden z nich doprowadził do zdarzenia drogowego. Teraz nieodpowiedzialni kierujący za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Podczas minionego weekendu na drogach powiatu sokólskiego policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu. Pierwszego z nich w sobotnią noc mundurowi skontrolowali w miejscowości Szczuki. 21-letni kierowca golfa w organizmie miał prawie 3 promile alkoholu. Niespełna godzinę później na trasie Sokółka – Kuźnica policjanci udaremnili dalszą podróż 33-latkowi, który kierował oplem. W jego przypadku badanie alkomatem wykazało 2,6 promila. Okazało się również, że posiada on aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Kolejny z kierowców w niedzielę rano doprowadził do zdarzenia drogowego na krajowej 19 w rejonie wsi Białobłockie. 36-latek jadąc citroenem w kierunku Sokółki najpierw uderzył w dwie stojące ciężarówki, a następnie w nadjeżdżającego z przeciwka mercedesa. Następnie oddalił się pieszo z miejsca zdarzenia. Wrócił po 10 minutach tłumacząc, że poszedł po żonę, aby odholować pojazd, którym jechał. Alkomat pokazał u 36-latka ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz wszyscy zatrzymani nieodpowiedzialni kierowcy za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl