Uratowani przez sokólskich dzielnicowych - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowani przez sokólskich dzielnicowych

Data publikacji 18.03.2014

Sokólscy policjanci z zadymionego domu ewakuowali dwie osoby. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych szczęśliwie nikt nie doznał poważnych obrażeń.

Wczoraj po godzinie 18.00, podczas patrolowania miasta, dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce zauważyli mężczyznę, który wyszedł z jednego z domów przy ulicy Nowej i wyrzucił palącą się pościel, po czym wrócił do środka. Policjanci natychmiast ruszyli w kierunku posesji i weszli do mieszkania, aby sprawdzić co się stało. Wtedy okazało się, że pomieszczenia były mocno zadymione, a widoczność znacznie ograniczona. Nie zważając na niebezpieczeństwo mundurowi szybko odnaleźli w jednym z pokoi zauważonego wcześniej 32-latka i wyprowadzili go na zewnątrz. Następnie poinformowali o całym zdarzeniu dyżurnego, a ten straż pożarną i pogotowie, gdyż mężczyzna miał problemy z oddychaniem. Został on przewieziony do szpitala. Funkcjonariusze ustalili również, że na piętrze budynku znajduje się jeszcze jedna osoba. Policjanci natychmiast odnaleźli kobietę, poinformowali o zagrożeniu pożarem i pomogli jej opuścić mieszkanie. Na szczęście dzięki szybkiej i sprawnej reakcji funkcjonariuszy nikt nie doznał poważnych obrażeń.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl