Zdarzenia drogowe w powiecie sokólskim - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zdarzenia drogowe w powiecie sokólskim

Data publikacji 24.03.2014

Drogowy bilans minionego weekendu w powiecie sokólskim to wypadek,  dwie kolizje i dwóch kierowców, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą po alkoholu. Przyczyny zdarzeń to przede wszystkim brak wyobraźni i nieodpowiedzialne zachowanie kierowców.

W miniony piątek, tuż po godzinie 8.00 dyżurny sokólskiej policji poinformowany został o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulic Grodzieńskiej i Mickiewicza w Sokółce. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Tam wstępnie ustalili, że 76-latek kierujący oplem najprawdopodobniej nie dostosował się do sygnalizacji świetlnej i uderzył w jadącego ulicą Grodzieńską 60-letniego rowerzystę. Na skutek zderzenia rowerzysta ze złamanym biodrem trafił do szpitala. Obaj mężczyźni byli trzeźwi. Szczegółowe przyczyny i okoliczności zdarzenia ustalają teraz policjanci z Sokółki.

Do pierwszej kolizji drogowej doszło w piątek po godzinie 13.30 na ulicy Kryńskiej w Sokółce. Tam kierowca seata, 66-latek wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 41-letniemu kierującemu audi. Policjanci sprawcę kolizji ukarali mandatem karnym. Do kolejnej kolizji doszło dziś o godzinie 0.30 w pobliżu miejscowości Kolonia Stok. Tam kierowca ciężarowego „Mana”, jadąc w kierunku Białegostoku zauważył jadący z naprzeciwka samochód ciężarowy, który zjeżdża na jego pas ruchu. 34-latek chcąc uniknąć zderzenia zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Teraz szczegółowe przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają sokólscy policjanci.

Dodatkowo w miniony weekend na drogach powiatu ujawniono dwie osoby kierujące pod wpływem alkoholu. W piątek na terenie przejścia granicznego w Kuźnicy o godzinie 21.20 służby graniczne udaremniły dalszą jazdę 45-letniemu kierującemu ciężarowym volvo. W jego przypadku badanie alkomatem wykazało ponad 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został przekazany sokólskiej policji. W sobotę, tuż po godzinie 2.30 do kontroli drogowej na ulicy Osiedle Buchwałowo w Sokółce został zatrzymany 34-latek kierujący land rowerem, który w wydychanym powietrzu miał ponad 2,7 promila alkoholu. Obu mężczyznom zostały zatrzymane prawo jazdy. Teraz za postępowanie niezgodne z prawem odpowiedzą przed sądem.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl