Zdarzenia drogowe w powiecie sokólskim - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zdarzenia drogowe w powiecie sokólskim

Data publikacji 07.04.2014

Drogowy bilans minionego weekendu w powiecie sokólskim to sześć kolizji i dwóch kierowców, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą po alkoholu, bez uprawnień do kierowania. Przyczyny zdarzeń to przede wszystkim brak wyobraźni i nieodpowiedzialne zachowanie użytkowników dróg.

W miniony weekend na drogach powiatu sokólskiego doszło do sześciu kolizji. Przyczyny stłuczek drogowych to przede wszystkim nieprawidłowe manewry tj. wyprzedzanie, omijanie oraz cofanie, jak i niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Jednym z takich zdarzeń było zderzenie dwóch ciężarowych volvo, do którego doszło w sobotę o godzinie 21.15 na drodze K-19 w pobliżu miejscowości Geniusze. Tam 48-latek cofając z drogi podporządkowanej nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 43-latkowi. Uczestnicy wszystkich sześciu kolizji byli trzeźwi. Policjanci sprawców zdarzeń ukarali mandatem karnym.

Dodatkowo w miniony weekend na drogach powiatu ujawniono dwie osoby kierujące pod wpływem alkoholu, a jednocześnie bez uprawnień do kierowania pojazdami. W sobotni poranek do kontroli drogowej na ulicy Broniewskiego w Sokółce został zatrzymany 32-latek jadący seatem, który w wydychanym powietrzu miał prawie 0,4  promila alkoholu. Ponadto mężczyzna posiadał przy sobie nieaktualne dokumenty pojazdu. Tego samego dnia, wieczorem policjanci udaremniły dalszą jazdę 32-letniemu kierującemu golfem. W jego przypadku badanie alkomatem wykazało ponad 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz za postępowanie niezgodne z prawem odpowiedzą przed sądem.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl