Wielkanoc na drogach – podsumowanie - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wielkanoc na drogach – podsumowanie

Data publikacji 23.04.2014

W miniony wielkanocny weekend podlascy policjanci zatrzymali 39 nietrzeźwych kierowców. Niechlubny rekordzista miał ponad 3,7 promila alkoholu w organizmie. Na drogach województwa doszło w tym czasie do 8 wypadków, w których 4 osoby zginęły, a 15 zostało rannych. W wyniku najtragiczniejszego zdarzenia życie straciło dwóch kierujących.

Podczas minionego już tegorocznego wielkanocnego weekendu, od soboty do poniedziałku policjanci na drogach województwa odnotowali 8 wypadków. Na skutek tych zdarzeń 4 osoby zginęły, a 15 zostało rannych. Do najtragiczniejszego z nich doszło w minioną sobotę po południu. W jego wyniku życie straciło dwóch kierowców (CZYTAJ WIĘCEJ). Ponadto przez trzy świąteczne dni podlascy policjanci zatrzymali 39 kierujących, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą w stanie nietrzeźwości, wśród których było także 5 osób znajdujących się pod działaniem środków odurzających. Niechlubnym rekordzistą w tym gronie okazał się 41-letni Litwin jadący ciężarowym mercedesem. Mężczyzna, skontrolowany wczoraj przed godziną 11.00 w Dubowie przez suwalskich policjantów, był mocno pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 3,7 promila alkoholu w organizmie. Kierowca stracił prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu. Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się również 45-letni kierujący renault zatrzymany do kontroli w niedzielę w Grajewie. W jego przypadku urządzenie pokazało blisko 3 promile. On także stracił prawo jazdy. Teraz postępowaniem 41 i 45-latka zajmie się sąd.

- źródło: KWP w Białymstoku


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl