Zdarzenia drogowe w powiecie sokólskim - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zdarzenia drogowe w powiecie sokólskim

Data publikacji 28.04.2014

Drogowy bilans minionego weekendu w powiecie sokólskim to wypadek, dwie kolizje i nietrzeźwy kierujący, który zdecydował się usiąść za kierownicę po alkoholu mając aktualny zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj, o godzinie 4.30 dyżurny sokólskiej policji poinformowany został o zdarzeniu drogowym na drodze Sokółka - Trzcianka. Ze zgłoszenia wynikało, że do wypadku doszło na prostym odcinku trasy w rejonie miejscowości Kolonia Nowowola. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Tam wstępnie ustalili, że 19-latek jadący tico najprawdopodobniej zjechał na lewy pas jezdni, następnie na pobocze i uderzył w drzewo. Na skutek zderzenia kierujący ze złamanym podudziem i potłuczeniami trafił do szpitala. Jakie były przyczyny i okoliczności zdarzenia ustalają teraz policjanci z Sokółki.

W miniony weekend na drogach powiatu sokólskiego doszło do dwóch kolizji. Do pierwszej kolizji drogowej doszło w piątek o godzinie 16.00 na ulicy Białostockiej w Sokółce. Tam 25-latek kierujący skuterem nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył mercedesa, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Do kolejnej stłuczki doszło w niedzielę o godzinie 12.15 na trasie Kuźnica – Kowale. Tam kierująca fiatem, 53-latka cofając uderzyła w unieruchomioną skodę. Policjanci sprawców kolizji ukarali mandatem karnym.

Dodatkowo w sobotę, tuż przed godziną 2.00 na skrzyżowaniu ulic Piaskowej z Górną w Sokółce zatrzymano do kontroli drogowej volkswagena. Podczas sprawdzenia okazało się, że kierujący golfem posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo badanie alkomatem wykazało u niego ponad 0.3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz mężczyzna za postępowanie niezgodne z prawem odpowie przed sądem.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl