Podsumowanie majowego weekendu w powiecie sokólskim - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie majowego weekendu w powiecie sokólskim

Data publikacji 05.05.2014

Pierwszy majowy weekend w powiecie sokólskim to jedna kolizja spowodowana przez  nietrzeźwego kierującego, jeden kierujący po użyciu alkoholu i znieważenie miejsca spoczynku zmarłych.

W miniony piątek o godzinie 18.30 dyżurny sokólskiej Policji poinformowany został o zdarzeniu drogowym w Sokółce na ulicy Kryńskiej. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia. Tam wstępnie ustalili, że 39-latek kierujący hondą najprawdopodobniej jadąc z nadmierną prędkością zjechał na lewy pas jezdni, następnie na pobocze i uderzył w drzewo. Badanie alkomatem wykazało u niego 3,02 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kilka godzin później, w tym samym miejscu policjanci udaremnili dalszą podróż 20-letniemu kierowcy golfa, u którego urządzenie wykazało 0,42 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.

Natomiast w niedzielę o godzinie 7.00 dyżurny sokólskiej Policji został poinformowany o znieważeniu miejsca spoczynku zmarłych na cmentarzu św. Antoniego w Sokółce. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce zgłoszenia. Tam zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy siedząc na grobie spożywali alkohol. Dodatkowo ustalili, że 25-latek i 19-latek porozbijali znicze palące się na pobliskich grobach, a z jednego z nich wyrwali krzyż. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Szczegółowe okoliczności powyższych zdarzeń ustalają teraz policjanci z Sokółki.* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl