(Nie) trzeźwy weekend na drogach powiatu sokólskiego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

(Nie) trzeźwy weekend na drogach powiatu sokólskiego

Data publikacji 19.05.2014

W miniony weekend sokólscy policjanci zatrzymali na drogach powiatu dwóch kierowców, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu. Jeden z nich usiłował uniknąć kontroli drogowej. Teraz nieodpowiedzialni kierujący za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Podczas minionego weekendu na drogach powiatu sokólskiego policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu. Pierwszego z nich w piątkowy wieczór mundurowi skontrolowali w miejscowości Janów. Kierowca nissana nie zatrzymał się do kontroli. Jednak po krótkim pościgu trafił w ręce mundurowych. Okazało się, że 49-latek w organizmie miał 2.2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu oraz ma aktualny zakaz sądowy prowadzenia pojazdów. Natomiast w sobotnie popołudnie w Sucheniczach policjanci udaremnili dalszą podróż 31-latkowi, który kierował skuterem. W jego przypadku badanie alkomatem wykazało 2.4 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Teraz nieodpowiedzialni kierowcy za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl