Sokólska Policja z myślą o seniorach - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sokólska Policja z myślą o seniorach

Data publikacji 26.05.2014

Jak ważna jest czujność i dbałość o swoje bezpieczeństwo przypominali sokólscy policjanci na spotkaniu z seniorami. Przypomnieli ogólne zasady bezpieczeństwa na drodze osobom kierującym pojazdami, rowerzystom oraz pieszym.

W miniony piątek w Sokółce odbyło się spotkanie pn. „Bezpieczny senior” w ramach kampanii „Kieruj się rozsądkiem”. W przedsięwzięciu udział wzięło blisko 20 słuchaczy. Prelekcje przeprowadzili policjanci Zespołu do spraw Prewencji Kryminalnej i Nieletnich Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Sokółce. Przybyli na spotkanie seniorzy dowiedzieli się między innymi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze jako kierujących, rowerzystów oraz pieszych. Policjanci podkreślali rolę rozsądnej samooceny własnych umiejętności kierujących, częstych badań i konsultacji z lekarzem. Przypomnieli o możliwym wpływie leków na zdolność prowadzenia pojazdów. Seniorom pieszym mundurowi nakreślili zasady bezpiecznego poruszania się na drodze, w szczególności o tym jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, które mogą uratować życie.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl