Nietrzeźwy weekend na drogach powiatu sokólskiego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy weekend na drogach powiatu sokólskiego

Data publikacji 09.06.2014

Sokólscy policjanci zatrzymali 5 kierowców, którzy w miniony weekend zdecydowali się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu. Teraz wszyscy za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Sokólscy policjanci podczas minionego weekendu zatrzymali pięcioro nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. W miniony piątek w Sokółce na ulicy Ogrodowej, przed godziną 19 mundurowi zatrzymali do kontroli motorower. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości siedzącego za kierownicą 24-latka okazało się, że miał on w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania. Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 19-latek jadący passatem. Zatrzymany w sobotę o poranku w pobliżu miejscowości Sidra mężczyzna miał 1.2 promila. Natomiast o godzinie 16.35 w Kuźnicy funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę 49-latkowi, który kierował ciągnikiem rolniczym, a badanie alkomatem wykazało w jego przypadku prawie 3.2 promila alkoholu w organizmie. W trakcie kontroli okazało się, że kierujący ursusem nie posiada przy sobie wymaganych dokumentów. Kilka godzin później w miejscowości Szczuki policjanci zatrzymali do kontroli 43-latkę kierującą fiatem. Kobieta miała prawie 0.8 promila. Ostatnim kierującym zatrzymanym w sobotę był 47-latek jadący ciężarowym volvo w miejscowości Krzywa. W jego przypadku urządzenie pokazało blisko 1.8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz cała piątka za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.


 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl