VIII Festyn Smaków Jednego Boga "Sabantuj" - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

VIII Festyn Smaków Jednego Boga "Sabantuj"

Data publikacji 16.06.2014

Sokólscy policjanci uczestniczyli w Festynie Smaków Jednego Boga "Sabantuj". Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy służb mundurowych, najmłodsi wyposażeni zostali w elementy odblaskowe zwiększające ich bezpieczeństwo na drodze.

W miniona sobotę w Kruszynianach odbył się VIII Festiwal Smaków Jednego Boga "Sabantuj". Głównym organizatorem była Muzułmańska Gmina Wyznaniowa w Kruszynianach i Agroturystyka "Tatarska Jurta". Festiwal od lat organizowany jest w celu integracji społeczności tatarskiej, również w tym roku był miejscem spotkania różnych kultur i religii od stuleci wspólnie zamieszkujących te same ziemie. Święto „Sabantuj” rozpoczęło się częścią religijną w parku przed meczetem, zaś część kulturalna miała miejsce na terenie Tatarskiej Jurty. Odbyły się tam pokazy sprzętu będącego na wyposażeniu podlaskich służb mundurowych, m.in. Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Patrolu Minerskiego, Izby Celnej. Z ramienia Policji w uroczystościach udział wzięli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce. Uczestnicy festiwalu mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy poszczególnych służb, natomiast najmłodsi wyposażeni zostali w elementy odblaskowe zwiększające ich bezpieczeństwo na drodze. 


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl