Popołudnie z profilaktyką w Sokółce - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Popołudnie z profilaktyką w Sokółce

Data publikacji 16.06.2014

W sobotę na skwerze przy ul. Piłsudskiego w Sokółce odbyło się popołudniowe spotkanie z profilaktyką. W ten sposób sokólscy policjanci wraz z mieszkańcami włączyli się inicjatywę pn. "Ogólnopolska Noc Profilaktyki".


W sobotnie popołudnie sokólscy policjanci wraz z zebraną grupą mieszkańców przez odczytanie odezwy przygotowanej przez społeczność PaT włączyli się w realizację Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki, która zakończona była położeniem prawej dłoni na sercu i wybiciem przez 60 sekund jego rytmu. 

Fragment odezwy PaT - „…Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm. Rytm WOLNYCH SERC. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami. Tylko 60 sekund. Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo.”

Inicjatorami tego działania jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych  oraz Komenda Główna Policji. Sokólscy funkcjonariusze przygotowali hasła, które naszkicowane zostały przez młodych uczestników spotkania. Miały one zwrócić uwagę na wciąż narastający problem używania środków psychoaktywnych przez młodych ludzi oraz narastającą obojętność wśród społeczeństwa. W końcowej części grupa teatralna uczniów z miejskiego gimnazjum przygotowała dla wszystkich zebranych spektakl pn. "Moje życie, Mój wybór”.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl