Działania sokólskiej drogówki - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania sokólskiej drogówki

Data publikacji 07.07.2014

Sokólscy policjanci w ramach ogólnopolskiej kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” przeprowadzili na terenie powiatu kontrole trzeźwości kierujących. Podczas kilkugodzinnych działań mundurowi sprawdzili trzeźwość blisko 250 kierujących.

W miniony piątek funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce w ramach kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” przeprowadzili na terenie całego powiatu działania mające na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących będących pod wpływem alkoholu „Trzeźwy poranek”. Podczas kilkugodzinnej akcji mundurowi zbadali stan trzeźwości 246 kierowców. W trakcie działań policjanci ujawnili jednego kierującego, który zdecydował się jechać pod wpływem alkoholu. Kierujący volkswagenem został zatrzymany w miejscowości Zadworzany po godzinie 7.00. Mężczyzna miał ponad 0.2 promila alkoholu w organizmie. 32-latkowi zostały zatrzymane prawo jazdy. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Dodatkowo na zakończenie każdej kontroli drogowej mundurowi wręczali kierującym materiały profilaktyczne z hasłem ,,Nigdy nie jeżdżę po alkoholu’’.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl