"Bezpieczne wakacje" nad wodą - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczne wakacje" nad wodą

Data publikacji 28.07.2014

Sokólscy policjanci w ramach działań „Bezpieczne wakacje” kontrolują na terenie powiatu sokólskiego tzw. „dzikie plaże”. Mundurowi uświadamiają wypoczywającym tam osobom, jakie zagrożenia niesie za sobą kąpiel w niestrzeżonym akwenie wodnym.

Wczoraj sokólscy dzielnicowi realizujący działania na wodach i terenach przywodnych wspólnie z funkcjonariuszem Straży Granicznej w Kuźnicy kontrolowali tzw. „dzikie kąpieliska” w akwenach wodnych znajdujących się na terenie powiatu sokólskiego. Mundurowi zwracali uwagę na zachowanie przebywających tam osób oraz uświadamiali jak ważny jest zdrowy rozsądek i przestrzeganie podstawowych zasad bezpiecznego wypoczynku. Policjanci wręczali również materiały edukacyjne propagujące bezpieczne zachowania nad wodą.

Dodatkowo w lipcu br. funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Sokółce uczestniczyli w teoretyczno - praktycznym szkoleniu z zakresu ratownictwa wodnego. Mundurowi pod okiem ratowników WOPR podnosili wiedzę i doskonalili umiejętności w zakresie posługiwania się  sprzętem ratowniczym wykorzystywanym na obszarach wodnych oraz postępowania z osobami poszkodowanymi w wypadkach nad wodą. Zastosowanie rzutki ratowniczej, resuscytacja krążeniowo - oddechowa,  procedura ratowania osoby z podejrzeniem urazu kręgosłupa to elementarne umiejętności jakie powinna posiadać osoba ratująca. Celem zajęć zorganizowanych na terenie zalewu OSiR w Sokółce było podniesienie skuteczności i bezpieczeństwa działań funkcjonariuszy wykonujących zadania na terenach przywodnych oraz w sytuacjach zagrożenia utonięciem.

Sokólscy funkcjonariusze po raz kolejny apelują o rozwagę podczas letniego wypoczynku i prawidłową opiekę nad małymi dziećmi, tak aby zawsze  każda  kąpiel w akwenie wodnym kończyła się bezpiecznie!!!


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl