Policjanci z wizytą na półkoloniach - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z wizytą na półkoloniach

Data publikacji 29.07.2014

Policjanci z Sokółki oraz Janowa gościli u dzieci spędzających wakacje na półkoloniach. Mundurowi mówili o najważniejszych zasadach bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku.

W ramach działań profilaktycznych „Bezpieczne Wakacje 2014” funkcjonariusze  Komendy Powiatowej Policji w Sokółce oraz Posterunku Policji w Janowie odwiedzili uczestników półkolonii  organizowanych  w Zespole Szkół Samorządowych w Janowie. Policjanci omówili z dziećmi zasady  bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku nad wodą, na placu zabaw, przy pracach polowych oraz w lesie. Poruszony został również temat bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego w ramach imprez towarzyszących obchodom  Święta patrona kierowców Św. Krzysztofa.  Mundurowi przypomnieli dzieciom jak reagować w sytuacjach zagrożenia, do kogo zwrócić się o pomoc. Wskazali również, jakie niebezpieczeństwa grożą najmłodszym w okresie wakacyjnym i jak ważny jest zdrowy rozsądek i odpowiedzialne zachowanie w każdej sytuacji. Dzieci mogły też zapoznać się z pracą policjantów, obejrzeć sprzęt techniczny wykorzystywany   codziennej policyjnej służbie. Na koniec spotkania wszystkim kolonistom zostały rozdane elementy odblaskowe.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl