Bezpieczne wakacje w Sidrze - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne wakacje w Sidrze

Data publikacji 06.08.2014

Policjanci z Sokółki gościli u dzieci spędzających kolonie w Sidrze. Mundurowi mówili o zasadach bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku oraz o zagrożeniach wynikających z wyjazdów zagranicznych, w tym zarobkowych.

W ramach działań profilaktycznych „Bezpieczne Wakacje 2014” funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sokółce odwiedzili uczestników letnich kolonii zorganizowanych w Szkole  Podstawowej w Sidrze. Policjanci omówili z dziećmi zasady bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku nad wodą, na placu zabaw oraz w lesie. Przypomnieli również, jak reagować w sytuacjach zagrożenia i do kogo zwrócić się o pomoc. Dodatkowo w trakcie prelekcji mundurowi rozmawiali ze starszymi słuchaczami o zagrożeniach związanych między innymi z wyjazdami zagranicznymi w celach zarobkowych, przestrzegali również przed tym, że nie wszystkie oferty pracy są uczciwe i trzeba zachować czujność oraz sprawdzić ich autentyczność. Wyjaśnili co to jest „handel ludźmi” i jak dochodzi do wykorzystania ludzi między innymi w żebractwie, obozach pracy oraz nielegalnym zatrudnieniu. Poruszony został również temat bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Wszyscy mogli też zapoznać się z pracą policjantów, obejrzeć pokaz tresury psa służbowego oraz sprzętu wykorzystywanego przez mundurowych w codziennej służbie. Na koniec spotkania każdy uczestnik spotkania otrzymał elementy odblaskowe.

 * wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl