„Trzeźwy poranek” w powiecie sokólskim - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Trzeźwy poranek” w powiecie sokólskim

Data publikacji 08.08.2014

Sokólscy policjanci przeprowadzili dzisiaj akcję „Trzeźwy poranek”. W kilka godzin skontrolowali ponad 150 kierowców. Mundurowi zatrzymali tylko jedną osobę, która zdecydowała się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu. Teraz zajmie się nią sąd.

Dzisiaj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce przeprowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Podczas kilku godzin porannej akcji funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość 152 kierowców. Praktycznie wszyscy wykazali się odpowiedzialnością na drodze, znalazł się tylko jeden kierujący, który zdecydował się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu. Był to 22-letni kierowca audi jadący do pracy, pracownik ochrony. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli tuż przed godziną 7.00 w miejscowości Chreptowce. Badanie alkomatem wykazało, że był nietrzeźwy. Miał prawie 0,8 promila alkoholu w organizmie. Teraz ze swojego postępowania tłumaczyć się będzie przed sądem.

Sokólscy policjanci zapowiadają, że podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.


 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl