Sierpniowy długi weekend w powiecie sokólskim - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sierpniowy długi weekend w powiecie sokólskim

Data publikacji 18.08.2014

Na drogach powiatu sokólskiego w miniony weekend doszło do dwóch kolizji drogowych i ujawniono dwóch kierujących, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu. W dniach 16 – 17 sierpnia 2014 roku odbyła się „XVI Letnia Akademia Wiedzy o Tatarach Polskich".

Sokólscy policjanci podczas minionego weekendu zatrzymali dwoje nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. W czwartek w Sokółce na ulicy Ściegiennego, po godzinie 15 mundurowi zatrzymali do kontroli kierowcę motoroweru junak. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 39-latka okazało się, że miał on w organizmie ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 43-latek jadący fiatem punto. Zatrzymany w niedzielę po 1 w nocy w Sokółce na ulicy 1-go Maja mężczyzna miał ponad 2 promile. Obydwu kierowcom zostały zatrzymane prawa jazdy a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Ponadto w sobotę przed godziną 7 w miejscowości Nowa Wieś 32-latka kierująca oplem astra nie udzieliła pierszeństwa przejazdu doprowadzając do kolizji z oplem vectra. Natomiast w niedzielę około 17 na rondzie w Krynkach 41-latek kierujący bmw jadąc z nadmierną prędkością również nie udzielił pierszeństwa przejazdu doprowadził do zderzenie z drugim bmw.

W dniach 16 – 17 sierpnia 2014 roku odbyła się „XVI Letnia Akademia Wiedzy o Tatarach Polskich". 16 sierpnia na Placu Kościuszki oraz w Parku Miejskim w Sokółce odbył się koncert zespołów folklorystycznych połączony z kiermaszem rękodzieła ludowego i atrakcjami dla najmłodszych. 17 sierpnia w Domu Pielgrzyma w Bohonikach  miała miejsce sesja popularno–naukowa, której towarzyszył Tatarski Festyn Rodzinny. Podczas obu imprez nie  doszło do  zdarzeń zakłócających ich przebieg.

 

Apelujemy! Pamiętajmy o tym, że niedopuszczalne jest wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu! Pamiętajmy również o tym, aby prowadzić swój pojazd rozsądnie, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Przypominamy też o konieczności włączenia świateł mijania również po to, abyśmy byli widoczni na drodze oraz o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa!

 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl