Kolejny „nietrzeźwy“ weekend na drogach powiatu sokólskiego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny „nietrzeźwy“ weekend na drogach powiatu sokólskiego

Data publikacji 25.08.2014

W miniony weekend aż siedmu kierujących prowadziło pojazdy pod wpływem alkoholu.

W piątek po 19 w Sokółce na ulicy Białostockiej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 27-latka kierującego audi. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że ma prawie 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Tego samego dnia przed 23 w Suchowoli 53-latek jechał rowerem po ulicy Białostockiej mając prawie 2 promile. Następnego dnia o 23 w Jacznie mundurowi zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który kierował land roverem mając ponad 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W niedzielę po 15 w miejscowości Stock policjanci udaremnili jazdę kolejnymu nieodpowiedzialnemu kierowcy. 34-letni kierujący golfem miał po zbadaniu prawie 1,4 promila. Natomiast o 17 w Sokółce na ulicy Grodzieńskiej 48-latek kierował rowerem mając ponad promil. Niechlubnym rekordzistą okazał się zatrzymany tego samego dnia w miejscowości Plebanowce kierujący daewoo. 45-latek miał ponad 3,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ostatniego kierującego na podwójnym gazie zatrzymano w Sokółce na ulicy Kołłataja. 23-letni kierujący golfem miał 1,4 promila.

Apelujemy do kierowców o ostrożność i rozsądek na drogach !

Pamiętajmy o tym, że niedopuszczalne jest prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu! Pamiętajmy również o tym, aby prowadzić swój pojazd rozsądnie, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Przypominamy też o konieczności włączenia świateł mijania również po to, abyśmy byli widoczni na drodze oraz o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa!

 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl

.