Bezpieczna droga do szkoły/domu - Inauguracja roku szkolnego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna droga do szkoły/domu - Inauguracja roku szkolnego

Data publikacji 03.09.2014

Zaczęły się ogólnopolskie działania „Bezpieczna droga do szkoły - do domu”. Sokólscy policjanci również biorą w nich udział. Rozpoczęli je udając się na inaugurację roku szkolnego w szkołach powiatu sokólskiego.
 
W poniedziałek rozpoczął się nowy rok szkolny, a sokólscy policjanci rozpoczęli działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Spotkali się uczniami szkół powiatu sokólskiego, gdzie odczytali apel Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, który zwrócił uwagę na to „że wszystkie dzieci potrzebują dobrego przykładu oraz mądrych, świadomych, uczciwych i przyjaznych dorosłych” życząc również najmłodszym „wspaniałych przyjaciół, wiele radości i uśmiechu na co dzień oraz zawsze bezpiecznej drogi do szkoły!”.

Natomiast wczoraj mundurowi spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Geniuszach. W trakcie zajęć policjanci rozmawiali z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas codziennej drogi do szkoły i domu. Dzieci dowiedziały się, dlaczego powinny nosić elementy odblaskowe i w jakich miejscach najlepiej je zamocować. Na koniec spotkania najmłodsi zostali obdarowani odblaskami.

Dodatkowo policjanci z drogówki będą szczególną uwagą otaczać rejony szkół, a także autobusy szkolne dowożące dzieci na zajęcia oraz sposób przewożenia najmłodszych przez rodziców. Jednocześnie zwracamy się z apelem do kierowców, aby zachowali szczególne środki ostrożności i zdjęli nogę z gazu, szczególnie w rejonach szkół. Nadmierna prędkość w połączeniu z nieprzewidywalnymi reakcjami dzieci może być tragiczna w skutkach.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl