Wrześniowy „trzeźwy poranek” w powiecie sokólskim - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wrześniowy „trzeźwy poranek” w powiecie sokólskim

Data publikacji 03.09.2014

Sokólscy policjanci przeprowadzili dwudniową akcję „Trzeźwy poranek”. Większość kontrolowanych wykazała się odpowiedzialnością. Mundurowi zatrzymali tylko cztery osoby, które zdecydowały się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu. Teraz zajmie się nimi sąd.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce przeprowadzili w dwóch pierwszych dniach września działania „Trzeźwy poranek”. W kilku punktach powiatu mundurowi sprawdzali trzeźwość przejeżdżających kierujących. Większość z nich wykazała się odpowiedzialnością na drodze. Niestety znalazły się też cztery osoby, które zdecydowały się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu. Pierwszą z nich była 28-letnia kobieta kierująca golfem. Została zatrzymana do kontroli o godzinie 7.00 w Janowie na ulicy Trofimowskiej. Badanie alkomatem wykazało, że miała prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie.  W tym samym miejscu po 7 zatrzymano 61-letniego mężczyznę kierującego fordem. Badanie wykazało, że był nietrzeźwy. Miał ponad 1,1 promila alkoholu w organizmie. Kolejnego dnia po godzinie 6 w miejscowości Grabowo policjanci udaremnili dalszą jazdę 62-latkowi jadącemu vw lt. Okazało się, że kierowca miał ponad 0,5 promila. Natomiast w przypadku czwartego kierującego urządzenie pokazało ponad 2 promile. 49-latek podróżujący toyotą został zatrzymany do kontroli w Kuźnicy. Teraz czworo nieodpowiedzialnych kierowców ze swojego postępowania tłumaczyć się będzie przed sądem.

Sokólscy policjanci zapowiadają, że podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl