Nietrzeźwy weekend na drogach powiatu sokólskiego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy weekend na drogach powiatu sokólskiego

Data publikacji 08.09.2014

Sokólscy policjanci zatrzymali czterech kierowców, którzy w miniony weekend zdecydowali się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu. Jeden z nich, kierujący rowerem, swoją jazdę zakończył na słupie energetycznym. Teraz wszyscy za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Sokólscy policjanci podczas minionego weekendu zatrzymali czterech nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę po drogach powiatu pod wpływem alkoholu. Pierwszy z nich wpadł w ręce mundurowych w minioną sobotę w miejscowości Jałówka około godziny 19.15. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości siedzącego za kierownicą ciągnika rolniczego 28-latka okazało się, że miał on w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu. Dodatkowo wyszło na jaw, że posiada on aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Kolejnym nieodpowiedzialnym kierującym okazał się 21-latek jadący audi. Zatrzymany po godzinie 23.00 w Sokółce mężczyzna miał blisko promil. Natomiast w niedzielę o godzinie 14.00 w Zubrzycy Wielkiej policjanci udaremnili dalszą jazdę 37-latkowi, który kierował peugeotem. Badanie alkomatem wykazało w jego przypadku ponad 2 promile. Mężczyźnie zostały zatrzymane prawo jazdy. Ostatnim skontrolowanym kierującym, który w niedzielę zdecydował się na jazdę pod wpływem alkoholu był 35-latek podróżujący rowerem w Sokółce na ulicy Białostockiej. Tam mężczyzna jadąc chodnikiem uderzył głową w słup energetyczny. W jego organizmie alkomat wykazał ponad 2,6 promila alkoholu. Rowerzysta z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Teraz cała czwórka za swoje zachowanie odpowie przed sądem.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl