Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy

Data publikacji 11.09.2014

Kierowca ciężarówki, który jadąc droga krajową K-19 zepchnął do rowu wyprzedzający go samochód Renault Clio i oddalił się z miejsca zdarzenia. 29-latka kierująca Renault Clio trafiła do szpitala, 51-latek stracił prawo jazdy. Teraz za swój nieodpowiedzialny czyn odpowie przed Sądem.

Wczoraj na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Straż 51-letni kierowca samochodu ciężarowego jadąc w stronę Białegostoku nagle zaczął zjeżdżać na przeciwległy pas ruchu, spychając z drogi wyprzedzający go w tym czasie samochód osobowy. Renault clio zjechało z drogi, dachowało w przydrożnym rowie, a kierowca ciężarówki nie zatrzymując się pojechał dalej. Pokrzywdzona kierująca samochodem osobowym została przewieziona do szpitala celem wykonania szczegółowych badań.  Sprawca zdarzenia zatrzymany został po kilku minutach. Naczepa pojazdu nosiła widoczne zadrapania świadczące o udziale ciężarówki w kolizji, jednak 51-latek tłumaczył, że nie uczestniczył w zdarzeniu drogowym i nie wie jak doszło do powstania uszkodzeń. W związku z popełnionymi wykroczeniami w tym spowodowaniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed Sądem.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl