Zdarzenia drogowe w powiecie sokólskim - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zdarzenia drogowe w powiecie sokólskim

Data publikacji 15.09.2014

Drogowy bilans minionego weekendu w powiecie sokólskim to dziewięć kolizji, w tym jeden nietrzeźwy kierowca, który jazdę zakończył na poboczu drogi prowadzącej do własnej posesji. Przyczyny zdarzeń to przede wszystkim brak wyobraźni i nieodpowiedzialne zachowanie użytkowników dróg.

W miniony weekend na drogach powiatu sokólskiego doszło do dziewięciu kolizji. Przyczyny stłuczek drogowych to przede wszystkim niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami oraz niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Uczestnicy ośmiu kolizji byli trzeźwi. Natomiast, jedno ze zdarzeń spowodowane było przez nietrzeźwego kierującego. W sobotę, o godzinie 13.15 w miejscowości Zubrzyca Wielka został zatrzymany 55-latek kierowca mazdy, który jazdę swoja zakończył uderzając w metalową część piły leżącej na poboczu drogi prowadzącej do własnej posesji. Mężczyzna miał prawie 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się również, że tego typu czyny posiada już na swoim koncie.

Policjanci pięciu sprawców tych zdarzeń ukarali mandatem karnym, natomiast wczterech pozostałych przypadkach skierowany zostanie wniosek do Sądu.

W sprawie 55-letniego kierowcy mazdy prowadzone jest postępowanie przygotowawcze.


 * wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl