Najlepsi dzielnicowi na Podlasiu - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Najlepsi dzielnicowi na Podlasiu

Data publikacji 17.09.2014

Zwycięzców wojewódzkich eliminacji o tytuł najlepszego dzielnicowego naszego regionu wyłonił przedwczorajszy finał konkursu, który odbył się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Wczoraj laureaci odebrali pamiątkowe puchary, a dwoje z nich weźmie udział w zmaganiach najlepszych dzielnicowych z całej Polski.

W miniony poniedziałek, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku odbyły się eliminacje wojewódzkie VII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych  o tytuł „Dzielnicowy Roku”. Pierwsze miejsce i zaszczytne miano najlepszego dzielnicowego na Podlasiu zdobył mł. asp. Sebastian Kamieński z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce, pełniący służbę na Posterunku Policji w Białowieży. Drugie miejsce zajęła mł. asp. Aniela Kurzyna z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, pełniąca służbę w Komisariacie Policji III w Białymstoku, a trzecie - sierż. Paweł Supronik pełniący służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Sokółce. Nagrody wręczyli laureatom I Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Adam Petelski, Wojewoda Podlaski pan Maciej Żywno oraz Zastępca Dyrektora Departamentu Prezydenta Miasta Białegostoku pan Waldemar Pawłowski. Aby osiągnąć ten sukces policjanci musieli zmierzyć się najpierw w konkursach organizowanych na szczeblu powiatowym, w których ze 181 funkcjonariuszy wyłoniono 28 najlepszych (po dwóch z każdego powiatu). Zmagania miały formę testu składającego się z 40 pytań. Wczorajszy finał wojewódzki miał postać testu składającego się z 60 pytań oraz sprawdzianu umiejętności praktycznych. Dwoje laureatów weźmie udział w Finale VII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”, który zostanie rozegrany w dniach 13 – 15 października 2014 roku w Szkole Policji w Katowicach.

źródło – KWP w Białymstoku

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl