Uczniowie odwiedzili sokólskich policjantów - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uczniowie odwiedzili sokólskich policjantów

Data publikacji 17.09.2014

Wczoraj uczniowie Zespołu Szkół Integracyjnych odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Sokółce. Mundurowi przypomnieli najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas codziennej drogi do szkoły,  domu oraz zachęcili do udziału w kampanii społecznej „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”.

Wczoraj sokólskich policjantów odwiedzili uczniowie klas IV - V Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce. Mundurowi przybliżyli dzieciom specyfikę swojej pracy, a także zapoznali z miejscem pracy na poszczególnych stanowiskach służbowych. Następnie funkcjonariusze omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podczas codziennej drogi do szkoły, domu oraz w kontakcie z nieznajomą osobą. Odwiedzający mogli również przyjrzeć się z bliska radiowozom i wyposażeniu, wykorzystywanym przez mundurowych w codziennej służbie. W końcowej części spotkania dzieci otrzymały serduszka w ramach kampanii społecznej „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” , w których mogły wpisać samodzielnie wymyślone hasła lub skorzystać z gotowych podpowiedzi:  „Mamo, czekamy w domu. Kocham, jedź ostrożnie”, „Tatuś, czekamy w domu. Kocham, jedź ostrożnie”.  Serduszka dzieci przekażą swoim rodzicom i opiekunom, aby Ci zawsze pamiętali o ostrożnej i bezpiecznej jeździe.


 * wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl