„Bezpieczna droga do szkoły/domu” w Korycinie - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczna droga do szkoły/domu” w Korycinie

Data publikacji 19.09.2014

W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły/domu” policjanci z sokólskiej Komendy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Pożarnej odwiedzili dzieci z Zespołu Szkół w Korycinie. W czasie spotkania mundurowi przypominali najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz w codziennym życiu, a także wręczali serduszka w związku z kampanią „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”.

Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce i Posterunku Policji w Janowie, wspólnie z funkcjonariuszami Ochotniczej Straży Pożarnej w Korycinie odwiedzili najmłodszych uczniów Zespołu Szkół. W czasie spotkania uczestnicy obejrzeli film pt. „Bezpieczna droga do szkoły/domu” ku przypomnieniu podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz w codziennym życiu. Omówione zostały kwestie bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych i ostrożności w kontaktach z obcymi oraz gdzie i do kogo zwrócić się o pomoc w sytuacjach niebezpiecznych. Uczniowie otrzymali serduszka w ramach kampanii społecznej „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”, na których wypisane są hasła: „Mamo, czekamy w domu. Kocham, jedź ostrożnie”, „Tatuś, czekamy w domu. Kocham, jedź ostrożnie”. Serduszka dzieci przekażą swoim rodzicom i opiekunom, aby ci zawsze pamiętali o tym, że pociechy czekają na nich w domu, co skłoni ich do bezpiecznej jazdy. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz tresury psa służbowego oraz prezentacja sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie mundurowych.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl