Wypadkowy weekend - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadkowy weekend

Data publikacji 22.09.2014

W miniony weekend doszło do trzech wypadków drogowych na terenie powiatu. Sokólscy policjanci apelują o ostrożność i rozsądek kierujących na drogach.

W miniony weekend policjanci z sokólskiej jednostki trzykrotnie wyjeżdżali do poważnych zdarzeń drogowych. Do dwóch z nich doszło w piątek na terenie gminy Krynki z udziałem jednośladów. Na drodze Babiki-Sokółka kierowca fiata z nieustalonych przyczyn, na łuku drogi zjechał na lewy pas ruchu i uderzył w jadący z naprzeciwka skuter.  66–letni kierujący skuterem z obrażeniami nóg trafił do szpitala. Drugi wypadek miał miejsce w pobliżu miejscowości Ostrów Północny. Tam, kierująca volkswagenem w trakcie wyprzedzania potrąciła jadącą skuterem 54-latkę, która zbyt późno zasygnalizowała manewr skrętu w lewo. Kierująca volkswagenem uderzyła następnie w betonowy słup barierki ochronnej mostu drogowego. W wyniku zderzenia kierująca skuterem nieprzytomna, z urazem głowy trafiła do szpitala. Kierująca borą doznała ogólnych potłuczeń.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w sobotę, około godziny 12.30 w Suchowoli na ulicy Kolonia Białostocka. Przybyli na miejsce policjanci, ustalili, że kierujący fiatem 15–latek wraz z dwoma rówieśnikami, jadąc w kierunku miasta najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i dachował. W wyniku zdarzenia kierujący cinquecento w stanie zagrażającym życiu a także jego pasażerowie z ogólnymi obrażeniami zostali przetransportowani do szpitala.

Dokładne okoliczności i przyczyny zaistniałych zdarzeń wyjaśniają sokólscy policjanci, dodatkowo ustalają także jak osoby niepełnoletnie weszły w posiadanie pojazdu.

Apelujemy do kierowców! Pamiętajmy, aby prowadzić swój pojazd z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze.

Przypominamy też o konieczności włączenia świateł mijania, również o zapinaniu pasów bezpieczeństwa. Niedopuszczalne jest wsiadanie za kierownicę po alkoholu, czy bez uprawnień do kierowania.

Apelujemy też do pieszych uczestników ruchu, aby korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza. Przed wejściem na jezdnię powinni zachować szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Obowiązkowe dla tej grupy użytkowników dróg jest także noszenie elementów odblaskowych, które znacznie poprawiają ich widoczność na drodze, a co za tym idzie bezpieczeństwo.

 

 * wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl