Potrącenie pieszego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie pieszego

Data publikacji 23.09.2014

44-latek wysiadł z ciężarówki, wszedł na jezdnię i został potrącony przez 50-latka kierującego mercedesem. Pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. Ze złamanym podudziem został przewieziony do szpitala. Okoliczności tego zdarzenia ustalają teraz sokólscy policjanci.

Dzisiejszej nocy, po godzinie 1.00 dyżurny sokólskiej Policji został poinformowany o potrąceniu pieszego w pobliżu miejscowości Kuźnica. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce. Tam wstępnie ustalili, że 50-letni kierowca mercedesa jadąc w kierunku Kuźnicy najprawdopodobniej potrącił 55-letniego mężczyznę, który oczekując w kolejce na wyjazd z Polski wysiadł z ciężarówki i wszedł na jezdnię. Do zdarzenia doszło poza miejscem zabudowanym, droga nie była oświetlona, a pieszy nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Pieszy ze złamaniem podudzia został przewieziony do szpitala. Teraz przyczyny i szczegółowe okoliczności tego ustalają sokólscy policjanci.

Przypominamy! Od 31 sierpnia br. odblaski obowiązkowe są dla wszystkich pieszych poruszających się po zmroku, poza terenem zabudowanym chyba, że idą po chodniku.

Apelujemy! Noś odblaski- bądź widoczny!

Pieszy, który porusza się po nieoświetlonej drodze bez odblasków, tak naprawdę jest niewidoczny. Kierujący jest w stanie zauważyć taką osobę dopiero z odległości 20 metrów, a to nie daje już szansy na właściwą reakcję. Natomiast, jeśli pieszy ma elementy odblaskowe, kierowca widzi go już z odległości 150 m. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy bezpiecznie ominąć pieszego.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl