„Bezpieczna droga do szkoły” w gminie Janów - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczna droga do szkoły” w gminie Janów

Data publikacji 24.09.2014

Najmłodsi uczniowie szkół podstawowych z gminy Janów spotkali się z dzielnicowym i specjalistą do spraw nieletnich oraz strażakami na zajęciach dotyczących bezpiecznego zachowania się w rejonie dróg. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały od mundurowych elementy odblaskowe.

Wczoraj najmłodsi uczniowie Szkół Podstawowych w Janowie i Białousach spotkali się z dzielnicowym z Posterunku Policji w Janowie i specjalistą do spraw nieletnich z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce oraz strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowie. Mundurowi rozmawiali z dziećmi o głównych zasadach bezpiecznego poruszania się i przebywania w rejonie dróg w trakcie codziennej drogi do szkoły i domu. Uczniowie dowiedzieli się także dlaczego powinni nosić elementy odblaskowe i w jakich miejscach najlepiej je umieścić. Policjanci omówili kwestie bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych i ostrożności w kontaktach z obcymi oraz gdzie i do kogo zwrócić się o pomoc w sytuacjach niebezpiecznych. Dużym zainteresowaniem cieszyła  się prezentacja sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie mundurowych. Na koniec dobrej zabawy wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali odblaskowe elementy.

 

 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl