Bezpieczna droga z sokólskimi policjantami - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna droga z sokólskimi policjantami

Data publikacji 07.10.2014

Sokólscy policjanci od początku września, w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”, uczą dzieci podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce realizując zadania w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły” dbają o szeroko rozumiane bezpieczeństwo dzieci. Wczoraj odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Starej Rozedrance. Celem spotkania było uświadomienie z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać najmłodsi podczas swojej drogi do szkoły, czy domu. Omówione zostały podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze. Mundurowi przypominali również dzieciom numery alarmowe oraz jak i do kogo zwrócić się o pomoc w trudnej sytuacji. Ponadto uczniowie mieli także możliwość obejrzenia z bliska sprzętu wykorzystywanego przez funkcjonariuszy w codziennej służbie. Spotkanie zakończyło się przypomnieniem o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym i rozdaniem dzieciakom takich elementów. Temat bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, czego dowodem była bardzo duża liczba pytań zadawanych przez dzieci.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl