Nie dajmy się oszukać!!! - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie dajmy się oszukać!!!

Data publikacji 10.10.2014

Sokólscy policjanci ostrzegają przed oszustami w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu. Apelujemy o czujność i rozwagę, które mogą uchronić przed konsekwencjami poważnych strat finansowych. UWAGA– NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ!!!

Opowieści i preteksty, jakie tworzą i wykorzystują złodzieje i oszuści bywają bardzo różne, a ich pomysłowość w tym zakresie nie zna granic. Jednak wspólnym elementem ich działania jest wytypowanie na przyszłe ofiary starszych lub najczęściej mieszkających samotnie osób, zdobycie ich zaufania i odwrócenie uwagi. Bardzo często zaczyna się od rozmowy, telefonu od rzekomo pilnie potrzebującej pieniędzy nieznajomej osoby lub nawet podającej się za bliską …  Pamiętajmy, że  zasada „ograniczonego zaufania”  w tego typu sytuacjach jest jedyną szansą byśmy nie stali się ofiarą oszustów.

Apelujemy! Bądźmy czujni i rozważni na niespodziewane nagabywanie nieznajomych nam osób, które proszą o pomoc finansową. Przypominamy, że telefony z prośbą o natychmiastową pomoc finansową od wnuków, kuzynów czy innych członków naszej rodziny powinny być potwierdzone. Pamiętajmy też, że telefoniczne podszywania się oszustów za urzędników państwowych, w tym również policjantów jest celowym działaniem przestępców, którzy w ten sposób chcą zapewnić o swojej wiarygodności i wzbudzić zaufanie.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że mamy do czynienia z oszustem natychmiast powiadamiajmy Policję dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl