Potrącenie 16-latki - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie 16-latki

Data publikacji 28.10.2014

Mężczyzna kierujący passatem potrącił 16-latkę, która jechała po zmroku, poza terenem zabudowanym na łyżworolkach nie posiadając przy sobie elementów odblaskowych. Dziewczyna z obrażeniami trafiła do szpitala. Okoliczności wypadku wyjaśniają teraz policjanci z Janowa.

W minioną niedzielę, tuż po godzinie 17.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sokółce powiadomiony został o potrąceniu w pobliżu miejscowości Korycin. Na miejsce natychmiast pojechał policyjny patrol. Tam mundurowi wstępnie ustalili, że 54-latek kierowca passata najprawdopodobniej po minięciu się z jadącym z naprzeciwka pojazdem tuż przed sobą zauważył poruszającą się na łyżworolkach 16-latkę i nie zdążył zareagować. Nieletnia poruszała się w tym samym kierunku i nie posiadała żadnych elementów odblaskowych. W wyniku wypadku z obrażeniami trafiła do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący passatem był trzeźwy. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśniają teraz policjanci z Janowa.

Policja apeluje: bezpieczeństwo pieszych zależy w dużej mierze od nich samych i od tego czy są widoczni dla kierujących, dlatego przypominamy, że noszenie elementów odblaskowych po zmierzchu pozwala kierowcy dostrzec pieszego z dużej odległości. Noś odblaski – bądź widoczny!


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl