"ZNICZ 2014" - ostrzeżenia i zmiany w organizacji ruchu - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"ZNICZ 2014" - ostrzeżenia i zmiany w organizacji ruchu

Data publikacji 03.11.2014

W najbliższych dniach większość z nas odwiedzi groby najbliższych. W wielu przypadkach będzie się to wiązało z pokonaniem znacznych odległości, czasami nawet setek kilometrów. Sokólscy policjanci włączając się w ogólnopolską akcję „Znicz 2014” będą dbać o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców powiatu i gości.
  

W najbliższych dniach  spodziewamy się wzmożonego ruchu pojazdów i pieszych. Najbardziej odczuwalny i uciążliwy będzie on w rejonach cmentarzy i dworców kolejowych oraz na trasach wjazdowych i wyjazdowych z miast.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu wprowadzone zostały ograniczenia zakazu ruchu na drogach samochodów ciężarowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. Zakaz dotyczy piątku - 31 października w godzinach 18-22 oraz soboty - 1 listopada w godzinach od 8 do 22.   


W okresie od 31 października 2014 roku od godziny 21, do 2 listopada 2014 roku do godziny 21 będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu na ulicy Mickiewicza. Ruch jednokierunkowy będzie obowiązywał na odcinku drogi od ulicy Grodzieńskiej do ulicy Polnej. Jednocześnie będzie obowiązywał zakaz skrętu w prawo z ulic Ściegiennego, Wróblewskiego, Sikorskiego, Polnej w ulicę Mickiewicza.
 
  
Apelujemy do pieszych uczestników ruchu, aby korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza. Przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym.  Jest to szczególnie ważne zwłaszcza teraz, gdy pogarszają się warunki na drogach i szybciej zapada zmrok. Przed wejściem na jezdnię należy zachować szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Przebieganie przez jezdnię lub wychodzenie zza samochodu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność może zakończyć się tragicznie. 
  
Większość z nas wybierze się na cmentarze, aby odwiedzić groby najbliższych. Pamiętajmy jednak, że na naszej drodze mogą pojawić się kieszonkowcy. Z pewnością będą starali się wykorzystać tłok na cmentarzu, czy w środkach komunikacji miejskiej.  Bądźmy czujni i ostrożni.

 Wybierając się na cmentarz:

  • Rzeczy wartościowe, pieniądze i dokumenty (o ile nie są niezbędne) pozostaw w domu,   
  • cenne rzeczy trzymaj blisko siebie, nie trzymaj ich w łatwo dostępnej torebce, czy saszetce, nie pozostawiaj na ławce bez opieki. Złodziej może wykorzystując tłok, przeciąć pasek torebki lub niepostrzeżenie sprawdzić jej zawartość.    

 Apelujemy także do osób starszych, bardziej niż inni narażonych na przestępstwo, aby omijały ciemne uliczki, parki i nieoświetlone bramy. Bądźmy czujni i przezorni.  


Pamiętajmy, aby wybierając się w daleką podróż w odpowiedni sposób zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem i kradzieżą. Sprawdźmy czy zostały zamknięte drzwi i okna. Jeśli mamy zaufanego sąsiada, poprośmy go o wyjęcie listów ze skrzynki czy zabranie ulotek spod drzwi. Taka zaufana osoba może także zapalić światło w mieszkaniu, dając tym samym sygnał, że ktoś jest stale obecny w domu. 

Jeśli mimo wszystko padniemy ofiarą przestępstwa, poinformujmy natychmiast Policję - dzwoniąc pod numer 997 lub komórkowy 112. Nie zacierajmy śladów i starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących zdarzenia i mogących pomóc policjantom w ujęciu sprawcy. 

Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich tych, którzy wybiorą się w tych dniach na cmentarze. Liczymy na Państwa pomoc i zrozumienie. Policjanci zrobią wszystko, aby mogli Państwo bezpiecznie powrócić do domu.
 


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl