Towar bez akcyzy - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Towar bez akcyzy

Data publikacji 07.11.2014

Sokólscy policjanci ujawnili w domu 77-letniej mieszkanki miasta, 380 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, 35 litrów spirytusu i 5 butelek szklanych z alkoholem. Za swoje postępowanie kobieta odpowie teraz przed sądem.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce podejrzewali, że w jednym z mieszkań na terenie miasta są przechowywane papierosy oraz alkohol bez polskich znaków akcyzy. Wczoraj okazało się, że policjanci się nie mylili. W wytypowanym mieszkaniu oraz piwnicy użytkowanej przez 77-latkę mundurowi znaleźli 380 paczek papierosów bez akcyzy, 7 butelek plastikowych spirytusu o pojemności 5 litrów oraz 5 butelek szklanych rozrobionego alkoholu, każda po 0,5 litra. Suma strat, na jakie mógł w ten sposób zostać narażony Skarb Państwa z tytułu niezapłaconych należności podatkowych, to prawie 10 tysięcy złotych. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że papierosy pochodzą prawdopodobnie z przemytu zza wschodniej granicy, a wysokoprocentowy alkohol rozcieńczany był z wodą i sprzedawany okolicznym mieszkańcom.  Teraz za swoje postępowanie kobieta odpowie przed sądem.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl