Weekend na sokólskich drogach - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Weekend na sokólskich drogach

Data publikacji 10.11.2014

Drogowy bilans minionego weekendu w powiecie sokólskim to dwanaście kolizji, trzech kierowców, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą po alkoholu i jeden pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo sokólscy policjanci zatrzymali do kontroli passata, za kierownicą którego siedział 16-latek.

W miniony weekend na drogach powiatu sokólskiego doszło do dwunastu kolizji. Przyczyny stłuczek drogowych to przede wszystkim niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nieprawidłowe manewry ale też wtargnięcie zwierząt leśnych na drogę. Do jednego z takich zdarzeń doszło wczoraj o godzinie 16 na drodze K-19 w pobliżu miejscowości Zadworzany. Tam, na prostym odcinku trasy Sokółka – Kuźnica bezpośrednio pod koła nadjeżdżającego opla wbiegł łoś. Na szczęście w wyniku zdarzenia 39-letni kierowca nie doznał obrażeń.

Dodatkowo w miniony weekend na drogach powiatu ujawniono trzy osoby kierujące pod wpływem alkoholu oraz jedną pod wpływem działania środków odurzających. Pierwsza została zatrzymana w piątek przed godziną 20 w miejscowości Grodzisk w gminie Suchowola. U jadącego fiatem, 49-latka badanie alkomatem wykazało ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania. W niedzielę, przed godzina 2 w nocy do kontroli drogowej na ulicy Dolnej w Sokółce zatrzymany został 23-latek kierujący passatem. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca jest trzeźwy. Jednak zachowanie kierowcy wzbudziło w mundurowych podejrzenie, że może on być pod wpływem środków odurzających. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziło wstępne badanie na narkotesterze. Młodemu mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Jeszcze tego samego dnia na ulicy Przemysłowej w Sokółce o godzinie 12.30 policjanci udaremnili dalszą jazdę 41-latkowi kierującemu renault. W jego przypadku badanie alkomatem wykazało ponad 0,3 promila alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Ostatnim z zatrzymanych nietrzeźwych kierujących był 32-latek jadący toyotą. Niechlubny rekordzista został zatrzymany do kontroli drogowej w Dąbrowie Białostockiej tuż po godzinie 21.00. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 4 promile alkoholu. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów.  Wszystkie osoby za postępowanie niezgodne z prawem odpowiedzą teraz przed sądem.

Wczoraj, po godzinie 22 policjanci z Wydziału Patrolowo–Interwencyjnego sokólskiej komendy na ulicy Polnej w Sokółce zatrzymali do kontroli drogowej audi. Jak się okazało za kierownicą pojazdu siedział 16-letni młodzieniec i wiózł dwóch pasażerów. Jednym z nich okazał się 18-letni właściciel audi, który za udostępnienie pojazdu osobie bez uprawnień został ukarany przez policjantów mandatem karnym. Natomiast nieletni kierowca za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie się teraz tłumaczył przed sądem rodzinnym.

Apelujemy! Pamiętajmy, aby prowadzić swój pojazd rozsądnie, z wyobraźnią oraz z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze, o obowiązku włączenia świateł mijania, zapinania pasów bezpieczeństwa oraz o tym, że niedopuszczalne jest wsiadanie za kierownicę po alkoholu.

Apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscach występowania zwierzyny leśnej.

Apelujemy do pieszych uczestników ruchu, aby korzystali z elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym.  Jest to szczególnie ważne zwłaszcza teraz, gdy pogarszają się warunki na drogach i szybciej zapada zmrok.


 * wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl