Zatrzymani sprawcy usiłowania rozboju - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy usiłowania rozboju

Data publikacji 20.11.2014

Sokólscy dzielnicowi zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali dokonać rozboju z bronią na kasjerce w jednym z miejskich zakładów. 27-letni mężczyzna i jego młodszy kolega noc spędzili w policyjnym areszcie. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem.

Wczoraj około godziny 14.00 dyżurny sokólskiej Policji otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który usiłował dokonać rozboju na kasjerce w jednym z sokólskich zakładów. Jak wynikało z przekazanej informacji, do zakładu wszedł mężczyzna i zażądał od kasjerki wydania pieniędzy mierząc do niej bronią. Dzięki zdecydowanej postawie kobiety, która zamknęła przed nim okienko kasowe i włączyła alarm sprawca zamierzonego celu nie osiągnął. Mundurowi, którzy natychmiast ruszyli na miejsce zdarzenia ruszyli w pościg. Z ich ustaleń wynikałoi, że sprawca miał wspólnika, który w chwili napadu obserwował wejście do lokalu. Policjanci w trakcie podjętej penetracji terenu zatrzymali w pościgu obydwu mężczyzn w wieku 26 i 27 lat. W trakcie przeszukania starszego z nich funkcjonariusze odnaleźli broń pneumatyczną. Zatrzymani sokólszczanie byli pijani. Badanie trzeźwo ści wykazało, że mieli po ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Obaj noc spędzili w policyjnym areszcie.   


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl