Uratowani przed zamarznięciem - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowani przed zamarznięciem

Data publikacji 08.12.2014

Dzięki informacjom przekazanym przez czujnych obywateli oraz natychmiastowej interwencji sokólskich policjantów dwaj mężczyźni zostali uratowani przez zamarznięciem. Obaj byli pod działaniem alkoholu.

 

W minioną sobotę sokólscy policjanci dwukrotnie interweniowali wobec osób narażonych na wychłodzenie organizmu. Pierwsze zgłoszenie dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sokółce otrzymał przed godziną 13.00. 46-letniego mężczyznę policjanci znaleźli leżącego za barierką ochronną wiaduktu w Kuźnicy. Mężczyzna był nieprzytomny, wyraźnie czuć było od niego woń alkoholu. Trafił on do szpitala. Natomiast o godzinie 16.30 policjanci zostali poinformowani o leżącym w śniegu mężczyźnie w pobliżu Placu Kościuszki w Sokółce. 41-latek był w mokrej odzieży i był pijany. Został przewieziony do ciepłego mieszkania i oddany pod opiekę matki.

Policjanci apelują!!! NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI i reagujmy, gdy zauważymy osobę narażoną na wychłodzenie organizmu. Jak najszybciej zgłośmy ten fakt Policji pod numerem telefonu 997 lub 112, pogotowiu ratunkowemu - 999, bądź też zadzwońmy pod bezpłatny całodobowy numer telefonu Centrum Kryzysowego Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku – 800 444 989.

Więcej na ten temat możesz przeczytać TUTAJ – (wykaz placówek udzielających wsparcia, silny mróz – porady).

 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl