FESTYN „BEZPIECZNY START W WAKACJE”
Dzieci, które uczestniczyły w dzisiejszym pikniku ”Bezpieczny start w wakacje”, nie mogły narzekać na nudę. Wszystko za sprawą sokólskich policjantów, funkcjonariuszy innych służb mundurowych oraz Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Szlak Tatarski, którzy zorganizowali najmłodszym liczne atrakcje. Uśmiechom i zabawom nie było końca.
Dziś dzieci z powiatu sokólskiego wzięły udział w festynie zorganizowanym przez sokólskich policjantów, funkcjonariuszy straży granicznej, strażaków, Nadleśnictwo Czarna Białostocka oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Szlak Tatarski. Piknik okazał się nie lada atrakcją i zgromadził wielu uczestników. Pokaz tresury i umiejętności policyjnych psów zrobił na najmłodszych ogromne wrażenie. Radiowozy, motocykle i pojazdy innych służb to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały dziś na najmłodszych. Dzieci na policyjnym stoisku mogły przy pomocy koła fortuny wylosować pytania dotyczące bezpieczeństwa. Najmłodsi, odwiedzając kolejne stoiska służb mundurowych, zbierały pieczątki, za które otrzymywały upominki. Dzięki funkcjonariuszom Straży Granicznej z Kuźnicy uczestnicy festynu dowiedzieli się jak udzielać pierwszej pomocy. Natomiast strażacy z PSP w Sokółce zaprezentowali pokaz gaszenia płonącego oleju. Na najmłodszych czekały również "dmuchańce", wata cukrowa i popcorn. Partnerami wydarzenia byli między innymi: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Urząd Miasta w Sokółce, Sokólski Ośrodek Kultury, Kino "Sokół" w Sokółce, KRUS i KOWR. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci. Dziękujemy, że spędziliście z nami ten wyjątkowy czas. Słowa podziękowań kierujemy również do współorganizatorów oraz partnerów dzisiejszego pikniku.