Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych w powiecie sokólskim

Data publikacji 20.11.2017

Przez weekend, korzystając z okazji obchodów Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce rozdawali atrakcyjne gadżety podczas przeprowadzanych kontroli. Wszystko po to, aby uświadamiać uczestników ruchu drogowego o konieczności dbania o bezpieczeństwo swoje oraz swoich bliskich.

Zwiększając świadomość użytkowników dróg na temat bezpieczeństwa i odpowiedzialności policjanci starają się zapobiegać najgroźniejszym zdarzeniom na drogach. Podczas kontroli i interwencji funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego rozdawali kierującym i pieszym zawieszki i opaski odblaskowe, naklejki z napisem „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”, broszury informacyjne i inne gadżety. Życzymy wszystkim kierowcom oraz pieszym, żeby pamiętali o bezpieczeństwie własnym i innych nie tylko podczas podobnych akcji ale przez cały rok!

Inicjatywa związana była z tegorocznymi obchodami Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, który zapoczątkowany został w 1993 roku przez angielską organizację Road Peace. Natomiast w 2005 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ zaprosiło państwa członkowskie i społeczność międzynarodową do obchodzenia trzeciej niedzieli listopada - jako Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl

Powrót na górę strony