Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pędzili bimber - zatrzymani odpowiedzą przed sądem

Data publikacji 15.04.2020

Sokólscy policjanci zatrzymali dwójkę mężczyzn w trakcie rozpoczętej nielegalnej produkcji alkoholu. Funkcjonariusze zabezpieczyli aparaturę do domowej produkcji alkoholu etylowego oraz około 600 litrów zacieru. Podejrzani 30-latek i 36-latek usłyszeli już zarzuty. Teraz dalszym losem mężczyzn zajmie się sąd.

W sobotę, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce w kompleksie leśnym na terenie nadleśnictwa Supraśl (w rejonie miejscowości Wierzchlesie) odnaleźli bimbrownię. Mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn w trakcie rozpoczętej produkcji nielegalnego alkoholu. Zabezpieczyli na miejscu aparaturę służącą do produkcji alkoholu i około 600 litrów zacieru. Zatrzymani dopuścili sie również kradzieży, wycinając drzewa w pobliżu leśnej bimbrowni, które następnie używali jako opał przy produkcji alkoholu. 30-latek i jego o 6 lat starszy kompan usłyszeli już zarzuty. Teraz dalszym losem mężczyzn zajmie się sąd.

Ustawa o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych przewiduje sankcje karne. Za wytwarzanie alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestrów (art. 12a) grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

  • Policjanci w trakcie doprowadzenia zatrzymanego przed czynnościami procesowymi.
  • Policjant zdejmuje kajdanki przed zwolnieniem zatrzymanego.
  • Ujawniona przez sokólskich policjantów aparatura do produkcji nielegalnego alkoholu na terenie nadleśnictwa Supraśl.
  • Zabezpieczony przez policjantów jeden ze zbiorników z zacierem do produkcji nielegalnego alkoholu etylowego.
  • Zabezpieczone przez policjantów skradzione drewno.
  • Zabezpieczone przez policjantów miejsce nielegalnej produkcji alkoholu etylowego.
Powrót na górę strony