Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

PORADNIK REKRUTA - BADANIE PSYCHOLOGICZNE

Data publikacji 07.01.2021

W jaki sposób kandydaci do służby w Policji mogą przygotować się do rozmowy z psychologiem? Co warto wiedzieć przed przystąpieniem do badania psychologicznego? Jakie obszary są mierzone w trakcie badania? To tylko przykłady pytań, na które odpowiedział psycholog policyjny, by przybliżyć kandydatom ten owiany legendami etap rekrutacji.

Policyjny psycholog młodszy aspirant Łukasz Moniczewski nie zaleca kandydatom, którzy chcą przygotować się do badania psychologicznego, sięgania po materiały z Internetu. Kandydaci według psychologa często przyznają, że posługiwanie się wskazówkami uzyskanymi w Internecie niewiele im dało i byli z tego powodu bardzo rozczarowani. „Przeżywali właściwie podwójny stres. Z jednej strony, że nie było to to, co widzieli w Internecie, a z drugiej strony jeszcze musieli się przestawić na te tryby, które zastali tu u nas, na miejscu. Można by się zastanowić przed takim badaniem kim ja jestem, dlaczego chcę iść do Policji, jak może wyglądać rozmowa kwalifikacyjna, o co mogą mnie zapytać, ponieważ wywiad z psychologiem, który jest u nas częścią badania, jest właśnie taką typową rozmową kwalifikacyjną. Oczywiście, że bierzemy pod uwagę, też specyfikę policyjną, ale co do zasady, mamy do czynienia z pytaniami, które nie różnią się od tych, które są w innych procedurach, są stosowane przez innych psychologów, czy też rekruterów innych firm. Ważne jest żeby się wyspać. Badania zaczynają się rano, bo już na 7.20 trzeba się stawić u nas w Białymstoku, w naszej siedzibie.”

Badanie psychologiczne w procesie doboru do służby w Policji trwa kilka godzin i składa się z dwóch etapów. Pierwsza część to test komputerowy, następnie kandydat rozmawia z psychologiem. Wszystko odbywa się jednego dnia. Policyjny psycholog zachęca, by kandydaci przed rozmową zastanowili się jakie mają predyspozycje do pełnienia służby i przede wszystkim przygotowali konkretne przykłady z życia.

Jeśli chcesz wiedzieć co jeszcze możesz zrobić, by przygotować się do tego etapu rekrutacji, czy taki sam wpływ na ostateczny wynik badania mają odpowiedzi zaznaczane w teście oraz rozmowa z psychologiem, a także jakie dokładnie obszary mierzy test, wysłuchaj całej rozmowy z policyjnym psychologiem zamieszczonej poniżej.

Opis nagrania: Wywiad z psychologiem policyjnym

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 5.61 MB)

Pliki do pobrania

  • 89.66 KB
    Deskrypcja wywiadu z psychologiem policyjnym
Powrót na górę strony