Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W TROSCE O OSOBY NARAŻONE NA WYCHŁODZENIE

Data publikacji 13.01.2021

Sokólscy policjanci codziennie sprawdzają miejsca, gdzie schronienia mogą szukać osoby bezdomne. Apelują również do mieszkańców o zgłaszanie sytuacji, gdy ktoś znajduje się w okolicznościach grożących wychłodzeniem organizmu. Dzięki inicjatywie dzielnicowego z sokólskiej komendy udało się zapewnić opał osobie samotnej.

Duży spadek temperatury i zimne noce to warunki pogodowe zagrażające życiu ludzi. Szczególnej uwagi wymagają teraz osoby samotne, bezdomne, czy też nadużywające alkoholu. Sokólscy policjanci każdego dnia, również w ramach wspólnych patroli z funkcjonariuszami Straży Miejskiej, sprawdzają miejsca pobytu osób zagrożonych wychłodzeniem. Dzielnicowi odwiedzają pustostany, ogródki działkowe, czy też klatki schodowe i piwnice. W trakcie jednej z wizyt u osoby samotnej, dzielnicowy z sokólskiej komendy - aspirant Jarosław Szoka zauważył kończący się zapas opału potrzebny do ogrzania domu. Funkcjonariusz natychmiast skontaktował się z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej w Sokółce, informując o trudnej sytuacji samotnego seniora. Tego samego dnia udało się dostarczyć na miejsce suchy opał.

Policjanci apelują, by nie pozostawać obojętnym na czyjąś krzywdę. Jeśli widzimy osobę potrzebującą, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy i powiadomić o tym funkcjonariuszy. Warto odwiedzić znajomego, czy sąsiada, który mieszka samotnie i sprawdzić czy nie potrzebuje pomocy. Reagujmy! Nie bądźmy obojętni! Jeden telefon pod numer 112 może uratować życie.

O miejscach, gdzie przebywają osoby bezdomne możemy powiadomić Policję dodatkowo poprzez skorzystanie z policyjnego narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, wybierając zakładkę "osoba bezdomna wymagająca pomocy" i zaznaczając to miejsce na mapie. Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia, objęte nadzorem w ramach codziennych służb policjantów.

  • Policjant i Strażnik Miejski sprawdzają pustostany
  • Policjant i Strażnik Miejski sprawdzają pustostany
  • Policjant i Strażnik Miejski sprawdzają pustostany
  • Policjant i Strażnik Miejski sprawdzają pustostany
  • policjantka sprawdza pustostan
  • policjantka sprawdza pustostan
Powrót na górę strony