Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za napaść na policjanta i pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy

Data publikacji 01.10.2021

W czwartek rano w Wojnachach sokólscy policjanci zatrzymali do kontroli busa. Kierowca zignorował polecenia funkcjonariuszy i próbując uciec potrącił jednego z nich. Jak się okazało przewoził osoby nielegalnie przebywające w Polsce. Obywatel Gruzji został zatrzymany. Usłyszał zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

W czwartek, przed 9 w Wojnachach, podczas kontroli drogowej, kierowca busa zignorował polecenia mundurowych, a próbując uciec, potrącił funkcjonariusza. Policjant oddał strzał w kierunku pojazdu, a ten zatrzymał się w polu. Po chwili mundurowi obezwładnili i zatrzymali kierowcę. Był agresywny wobec policjantów, żeby go obezwładnić, mundurowi musieli użyć paralizatora. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, a potrącony policjant do szpitala. Jak ustalili funkcjonariusze, kierowcą okazał się 42-letni obywatel Gruzji. W samochodzie przewoził 12 osób nielegalnie przebywających na terenie Polski. To obywatele Iraku i Turcji. Obywatel Gruzji wczoraj został doprowadzony do prokuratury. Usłyszał zarzuty pomocnictwa w organizowaniu innym osobom przekraczania wbrew przepisom granicy oraz czynnej napaści na policjanta. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Mężczyźnie, za przestępstwa, o które jest podejrzany, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 


 

  • policjanci między nimi mężczyzna z kajdankami założonymi na ręce trzymane z tyłu
  • policjant pobiera od zatrzymanego mężczyzny odciski palców
  • taśma policyjna rozciągnięta wzdłuż łuku drogi. Za taśmą czerwony bus na poboczu, po lewej stronie radiowozy oraz znak z nazwą miejscowości Wojnachy.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 40.88 MB)

Pliki do pobrania

  • 48.98 KB
    deskrypcja
Powrót na górę strony