Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

PIĄTKOWE DZIAŁANIA PRĘDKOŚĆ - PODSUMOWANIE

Data publikacji 17.01.2022

Sokólscy policjanci podczas piątkowych działań ,,Prędkość” skontrolowali 56 pojazdów. Odnotowali łącznie 53 wykroczenia, z czego aż 42 dotyczyły przekroczenia limitów prędkości. Za zbyt szybką jazdę jedna osoba została ukarana mandatem w wysokości 2000 tysięcy złotych, zaś trzy otrzymały grzywny po 800 złotych. Pozostali kierowcy otrzymali mandaty karne w kwocie poniżej 800 złotych.

Policjanci z drogówki, w piątek, zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką podróżują kierowcy po sokólskich drogach. Funkcjonariusze byli między innymi w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych oraz wskazanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przypominali uczestnikom ruchu, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Mundurowi skontrolowali w sumie 56 pojazdów. Odnotowali 53 wykroczenia, z czego aż 42 dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości. W trakcie działań funkcjonariusze sprawdzali również trzeźwość kierujących pojazdami. Jak się okazało żaden spośród 56 skontrolowanych kierowców nie zdecydował się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Policjanci z drogówki podkreślają, że podobne akcje będą kontynuowane w przyszłości.

  • policjant sprawdza prędkość
  • radiowóz
  • policjant kontroluje prędkość
Powrót na górę strony