Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

PIĄTKOWE PRZEKROCZENIA PRĘDKOŚCI I NIETRZEŹWY Z 4 PROMILAMI

Data publikacji 21.03.2022

W piątek sokólscy policjanci skontrolowali 79 pojazdów. Odnotowali łącznie 85 wykroczenia, z czego aż 64 dotyczyły przekroczenia limitów prędkości. Za zbyt szybką jazdę trzy osoby otrzymały grzywny po 800 złotych. Pozostali kierowcy otrzymali mandaty karne w kwocie poniżej 800 złotych. Dzięki czujnej i wzorowej postawie innego kierowcy zatrzymany został również nietrzeźwy, który kierował volkswagenem z prawie 4 promilami w organizmie.

W piątek policjanci z drogówki zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką podróżują kierowcy po sokólskich drogach. Funkcjonariusze byli między innymi w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych oraz wskazanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przypominali uczestnikom ruchu, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Mundurowi skontrolowali w sumie 79 pojazdów. Odnotowali 85 wykroczenia, z czego aż 64 dotyczyły przekroczenia dopuszczalnej prędkości. W trakcie działań funkcjonariusze sprawdzali również trzeźwość kierujących pojazdami. Jak się okazało spośród 79 skontrolowanych kierowców jeden zdecydował się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Został on zatrzymany przez innego kierowcę i pasażerów, których przewoził. W miejscowości Skindzierz, na krajowej „ósemce” zauważyli, że w jadącym przed nimi volkswagenie zostały wyłączone wszystkie światła. Następnie samochód zatrzymał się na środku jezdni. Kiedy podeszli do auta za kierownicą zastali mężczyznę, od którego wyczuli alkohol. Na miejsce przyjechali policjanci z sokólskiej drogówki. Badanie alkomatem wykazało, że 36-latek ma blisko 4 promile alkoholu w organizmie, dodatkowo nie miał prawa jazdy. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za jazdę samochodem bez uprawnień.

  • Policjant stojący przy drodze, mierzący urządzeniem prędkość samochodów.
  • Maska radiowozu na niej napis Policja, radar i tarcza do zatrzymywania.
  • Policjant stoi przy drodze i mierzy urządzeniem prędkość samochodów. Za nim ciężarówka przy której stoi drugi policjant.
  • Światła błyskowe radiowozu, w oddali policjanci stojący przy samochodzie.
  • Policjant siedzący w radiowozie, wypisuje mandat.
  • Policjant stojący przy ciężarówce.
Powrót na górę strony