Aktualności

KOLEJNI NIETRZEŹWI KIEROWCY W RĘKACH POLICJANTÓW

Data publikacji 02.05.2022

Policjanci w weekend zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Jeden z ich miał ponad 2 promile, drugi blisko 2, a trzeci ponad 1,5 promila w organizmie. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich wpadł w ręce policjantów z sokólskiej drogówki. W sobotę przed 7 mundurowi zatrzymali do kontroli motorower. W trakcie rozmowy z kierowcą wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 36-letni mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że motorower nie ma też aktualnych badań technicznych. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i dowód rejestracyjny. Drugi nietrzeźwy kierujący został zatrzymany dwie godziny później, przez ten sam patrol. Kierowca motoroweru na widok radiowozu nagle zmienił kierunek jazdy. Chwilę później okazało się, że 48-latek jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna nie posiadał także uprawnień do kierowania.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w niedzielę wieczorem przez policjantów z sokólskiej patrolówki. Otrzymali oni zgłoszenie, że w rejonie miejscowości Malewicze Dolne, hondą jedzie nietrzeźwy kierowca. Mundurowi w rejonie tej miejscowości, na jednej z polnych dróg zauważyli wskazany samochód. Funkcjonariusze w trakcie rozmowy z kierowcą wyczuli alkohol. 39-letni mężczyzna przyznał się, że kilka godzin wcześniej pił piwo. Mieszkaniec województwa mazowieckiego miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, stracił więc prawo jazdy.

Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony