Aktualności

Prędkość pod czujnym okiem policjantów

Data publikacji 04.05.2022

W ostatni dzień "majówki" policjanci z sokólskiej drogówki szczególną uwagę zwracali na prędkość z jaką podróżowali kierowcy. Mundurowi skontrolowali 67 pojazdów i ujawnili ogółem 70 wykroczeń, w tym 64 przekroczeń prędkości. Do 40 z tych przekroczeń doszło w rejonie przejść dla pieszych. Za zbyt szybką jazdę dwie osoby zostały ukarane mandatem w wysokości 800 złotych.

W ostatni dzień "majówki" policjanci z drogówki, zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką podróżują kierowcy po sokólskich drogach. Funkcjonariusze byli między innymi w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych oraz wskazanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zwracali też uwagę, na to z jaką prędkością poruszają się kierowcy w rejonie przejść dla pieszych.

Mundurowi skontrolowali w sumie skontrolowali 67 pojazdów i ujawnili ogółem 70 wykroczeń, w tym 64 przekroczeń prędkości. Do 40 z tych przekroczeń doszło w rejonie przejść dla pieszych. W trakcie działań funkcjonariusze sprawdzali również trzeźwość kierujących pojazdami. Jak się okazało żaden spośród 67 skontrolowanych kierowców nie zdecydował się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Za zbyt szybką jazdę dwie osoby zostały ukarane mandatem w wysokości 800 złotych. Obaj kierowcy zostali zatrzymani w Korycinie. Pierwszy z nich, po godzinie 15, przekroczył dopuszczalną prędkość o 31 kilometrów na godzinę. Natomiast po 19 kierowca toyoty jechał 86 kilometrów w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do "pięćdziesiątki". Konta obu kierowców zasiliło również 6 punktów karnych.

 

  • Mandat na kwotę 800 złotych.
  • Zdjęcie z radaru, przekorność 81 kilometrów na godzinę.
  • Zdjęcie z radaru, przekorność 86 kilometrów na godzinę.
Powrót na górę strony