Aktualności

Karta rowerowa- pierwsze "prawo jazdy"

Data publikacji 22.06.2022

Sokólscy policjanci po raz kolejny, zaangażowali się w uzyskanie karty rowerowej przez uczniów szkół podstawowych. Dokument ten, nie tylko uprawnia do poruszania się rowerem, ale przede wszystkim gwarantuje niezbędną wiedzę z zakresu ruchu drogowego. Należy pamiętać, że znajomość przepisów to realny wzrost bezpieczeństwa najmłodszych poruszających się po drogach!

Sokólscy policjanci od lat dbają o stan wiedzy i praktyczne umiejętności najmłodszych. Odwiedzają szkoły i przedszkola, by zwiększyć bezpieczeństwo dzieci. Tłumaczą najmłodszym jak trzeba zachowywać się na drodze, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. W czerwcu policjanci przeprowadzili egzaminy na kartę rowerową w szkołach podstawowych między innymi w Sokółce, Krynkach, Janowie, Białousach, Starej Kamionce i Malewiczach. Wczoraj, policjant z sokólskiej drogówki przeprowadził egzamin w Szkole Podstawowej w Boguszach i Szkole Podstawowej numer 2 w Sokółce. Uczniowie pod okiem funkcjonariusza pokonywali przygotowany tor. Podczas jazdy musieli sygnalizować wykonywane manewry pamiętając o zasadach bezpieczeństwa, znajomości znaków drogowych oraz przepisach ruchu drogowego. Tylko wczoraj do egzaminu przystąpiło 80 uczniów.

Wszystkim świeżo upieczonym posiadaczom uprawnień do kierowania rowerem życzymy szerokiej drogi i samych bezpiecznych przejazdów.

  • Policjant egzaminuje dziecko jadące na rowerze.
  • Policjant egzaminuje dziecko jadące na rowerze.
  • Dziecko na rowerze pokonuje tor, policjant sprawdza poprawność jazdy.
Powrót na górę strony